پایش شفافیت 13980125

پایش شفافیت 13980125

آستان قدس رضوی، همواره از نهادهای بوده که فعالیت های اقتصادی اش زیر ذره بین است و پیش بینی های متفاوتی در مورد درآمدها و هزینه های آن انجام می شود. این آستان ابتدای سال را با یک خبر مهم آغاز کرد. حجه الاسلام رئیسی، تولیت سابق این آستان و رئیس فعلی قوه قضاییه، خبر از راه اندازی سامانه شفافیت رضوی داد. سامانه ای که هم اکنون در دسترس است و می توان با مراجعه به آن، گزارش مالی فعالیت همه بنگاه های اقتصادی زیر مجموعه آن را به صورت شفاف مشاهده کرد. (آدرس سامانه در تصویر بیاید) به امید ادامه روند توسعه شفافیت در آستان قدس رضوی و البته قوه قضاییه.

در آخرین روزهای سال 97، پس از اینکه شهرداری تهران اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان، حقوق پایه مدیران و اطلاعات شهرسازی را منتشر کرد، اقدام به انتشار میزان حقوق مشاوران خود کرد. بر اساس این فهرست که البته هنوز ناقص به نظر می رسد و اطلاعات تعدادی از مشاوران در آن وارد نشده، مشاور شهردار تهران با حقوق پایه 7.5 میلیون تومان، بیشترین حقوق پایه را در میان مشاوران شهرداری دارد.

سازمان فناوری اطلاعات در هفته گذشته اولین جلسه از شورای شفافیت این سازمان را برگزار کرد. (عکس از توئیتر نعناکار) پس از کمیته شفافیت شورای شهر تهران که نتایج بسیار خوبی را در زمینه شفافیت شورای شهر و شهرداری تهران داشت، این کمیته با هدف توسعه شفافیت در سازمان فناوری اطلاعات و شفافیت در دولت الکترونیک آغاز به کار کرد.

هفته گذشته برای جناب آقای کاظم جلالی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی سؤالی پیش آمد که گفتیم از این طریق به ایشان پاسخ دهیم. ایشان پرسیدند «آیا اصلا ضرورت دارد که مذاکرات مجلس از رادیو پخش شود؟» (المان های تعجب در تصویر بیاید) جالب است بدانید طبق اصل 69 قانون اساسی مذاکرات مجلس باید علنی باشد و گزارش کامل آن از طریق رادیو و روزنامه های رسمی به اطلاع عموم برسد. مردم از مجلس شفافیت در آرائ شان را می خواهند و مجلسیها حتی مذاکرات را هم می خواهند محرمانه کنند.

زیر ذره‌بین نبوده که پیش‌بینی‌های متفاوتی وجود داشته!
باید بگیم حرف و حدیث زیاد بوده

در این خبر باید تاکید روی انتشار دریافتی مدیران باشه. الان پایه حقوق + مزایای مستمر هست و هنوز دریافتی ناخالص مدیران که شامل دریافتی‌های غیرمستمر هم میشه منتشر نشده
شهرداری قول انتشار این مبالغ رو بصورت میانگین ماهانه در فروردین ماه داده. باید روی این موضوع تاکید بشه که شهرداری نزنه زیر حرفش

روزنامه‌های رسمی نداریم، روزنامه رسمی
مجلسی‌ها نگیم بهتره، بگیم برخی از نمایندگان
کلا هم آخرش رو اینطور تموم کنیم که:«این اظهارات درحالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته مردم از نمایندگان مجلس مطالبه شفافیت بیشتر در زمینه‌هایی مانند آراء و حقوق و مزایا داشته‌اند »


پایش به ماجرای حذف پیشنهاد شفافیت و محدودیت هزینه‌های انتخاباتی پرداخته اما باز هم جدا داره در این قالب هم بهش اشاره بشه
اینطوری در فضای مجازی هم میتونه بصورت جداگانه منتشر بشه

1 پسندیده