شرایط و ضوابط زیر برای استفاده از وبسایت شفافیت برای ایران که بعد از این شبا خوانده می شود و همه ی محتوا، سرویس ها، و محصولات موجود بر روی این وبسایت برقرار است. این وبسایت متعلق به تیم شفافیت برای ایران است و توسط این تیم گردانده میشود.

لطفا قبل از استفاده از وبسایت شبا، شرایط قرار داد را به دقت مطالعه کنید. با استفاده و یا دسترسی به هر قسمت ، شما موافقت خود را با شرایط و ضوابط موجود در این قرارداد اعلام کرده اید. اگر با همه یا قسمتی از این قرارداد موافق نیستید، لطفا از سایت استفاده نکنید.

 1. حساب کاربری

اگر شما در وبسایت شبا یک حساب کاربری باز می کنید، مسئول محافظت از امنیت حساب خود هستید و مسئولیت کامل همه ی فعالیتهایی که توسط حساب کاربری شما اتفاق میفتد برعهده ی شماست. اگر کسی بدون اجازه از حساب کاربری شما استفاده کند و یا امنیت آن را نقض کند، لازم است هر چه سریع‌تر به مسئولین شبا اطلاع دهید. شبا مسئول هیچ عمل و یا حذفی از طرف شما نخواهد بود، از جمله هر گونه خسارتی که در نتیجه ی چنین اتفاقی از سمت حساب کاربری شما وارد می‌شود.

 1. مسئولیت مشارکت کننده ها

اگر شما محتوایی در وبسایت پست میکنید، لینکی در آن میگذارید و یا چیزهای دیگر از طریق وبسایت در دسترس قرار می‌دهید، مسئول تمام و کمال آن محتوا و هر ضرر و خسارتی که از طریق این محتوا ایجاد شود، هستید. این مسئله برای هر نوع محتوایی شامل نوشته، تصویر و گرافیک، نرم افزار کامپیوتری است. با در دسترس قرار دادن محتوا، شما تضمین می‌کنید:

دانلود کردن، کپی کردن، و استفاده از این محتوا حقوق مالکیت را نقض نمیکند، که این شامل حق کپی، حق ثبت اختراع، حقوق رازداری تجاری و حقوق علائم تجاری، هم از هر شخص سومی می‌شود.

اگر کارفرمای شما حق مالکیت معنوی آن چه شما خلق می‌کنید را دارد، شما یا (۱) از کارفرمایتان برای پست کردن و در دسترس گذاشتن محتوای مربوطه که میتواند شامل هر نرم‌افزاری هم باشد، را دارید. (۲) حق مالکیت کارفرمایتان را از حقوق مربوط به آنچه خلق کردید و یا محتوای آن باطل کرده اید.

شما به طور کامل از یک مجوز و شخص ثالث مربوط به محتوا پیروی کرده، و اقدامات لازم برای به دست آوردن شرایط مورد نیاز کاربر نهایی آن محتوا را انجام داده‌اید.
محتوا شامل هر نوع ویروس، کرم یا بدافزار، تروجان، اسب‌های تروجان و یا دیگر محتوای مخرب و یا نصب آن ها نمی‌شود.
محتوا اسپم نیست، توسط ماشین و یا به صورت تصادفی تولید نشده است، و شامل محتوای غیراخلاقی و یا ناخواسته ی تجاری که برای ایجاد ترافیک برای سایت های شخص سوم طراحی شده اند، و یا هدفشان افزایش رتبه ی جستجوی سایت های دیگر است؛ نیست، و در ضمن شامل اعمال غیرقانونی (مانند فیشینگ) و یا برای گمراهی دریافت‌کننده های آن در دسترسی به منبع محتوا (مثل حقه بازی( ساخته نمی‌شود.
محتوا پورنوگرافی نیست و حاوی تهدید، و یا خشونت نیست، و حریم خصوصی و یا حقوق عمومی شخص سوم را نقض نمی‌کند.
محتوای شما از طریق پیام های الکترونیکی ناخواسته مانند لینک های اسپم در گروه های خبری، لیست ایمیل‌ها، وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها، و روش های تبلیغاتی ناخواسته ی مشابه تبلیغ نمی‌شود.
محتوای شما به شیوه‌ای که خوانندگان آن را گمراه کند که شما فرد یا شرکت دیگری هستید نام گذاری نمی شود.
در مورد محتوایی که شامل کد کامپیوتری و یا دستورالعمل مشخصی است، شما نحوه ی استفاده، ماهیت، تاثیرات آن را توصیف میکنید و یا آن را به دقت طبقه بندی کرده‌اید، چه به درخواست شبا و چه در غیر این صورت.

 1. مجوز محتوای کاربر

مشارکت کاربرها تحت لیسانس Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported License است. شبا بدون اینکه هیچ کدام از شرایط و ضمانت ها را محدود کند، این حق را (و البته بدون اینکه متعهد شود) دارد که به صلاحدید شبا (۱) هر محتوایی که به نظر معقول شبا، هر کدام از سیاست‌های آن را نقض میکند و یا به هر دلیلی مضر یا ناشایسته بود، را حذف و یا از چاپ آن ممانعت کند. (۲) حق استفاده و دسترسی به وبسایت را برای هر فرد یا هویتی به هر دلیلی خاتمه دهد، شبا هیچ تعهدی به بازپرداخت هر مبلغی که پیشتر پرداخته شده نخواهد داشت.

 1. مسئولیت بازدیدکننده های وبسایت

شبا همه ی محتوای موجود بر روی پلت فرم را بازبینی نکرده و نمی‌تواند بازبینی کند. و در نتیجه مسئول محتوای نوشتاری سایت، استفاده ها و یا تاثیر این محتوا نخواهد بود. با استفاده از وبسایت، شبا نماینده و یا ضامن محتوای پست شده در آن نیست، و همه ی محتوایش را لزوما تایید نمی‌کند و عقیده ندارد همه ی این محتوا مفید و یا غیرمضر هستند. شما مسئولید که اقدامات احتیاطی لازم برای محافظت از خودتان و سیستم‌های کامپیوتری‌تان از ویروس‌ها، بدافزارها، اسب های تروجان و یا سایر مطالب مضر و مخرب را انجام دهید. وبسایت ممکن است شامل محتوایی توهین‌آمیز، زشت، و یا ناشایست باشد، و یا محتوایی که از لحاظ فنی غیردقیق، دارای اشتباهات نوشتاری و اشتباهات دیگر باشد. این وبسایت ممکن است حاوی محتوایی باشد که حریم خصوصی و یا حقوق عمومی را نقض میکنند و حق مالکیت و سایر حقوق انحصاری شخص سوم را زیر پا می‌گذارند و یا دانلود و کپی کردن یا استفاده از آن منوط به شرایط و ضوابط اظهار شده نباشد. شبا هر گونه مسئولیتی برای هر گونه آسیب ناشی از استفاده توسط بازدیدکنندگان از وب سایت و همین طور آسیب ناشی از محتوای موجود بر روی سایت را از خود سلب می‌کند.

 1. محتوای سایت های دیگر

ما نمیتوانیم همه‌ی محتوا و مطالب موجود بر روی لینک های به اشتراک گذاشته شده بر روی پلت فرم شبا را بازبینی کنیم. شبا هیچ کنترلی بر دامنه های غیرمربوط به شبا ندارد، و مسئول محتوای آن ها نیست. با قرار دادن لینک های شرکت های دیگر بر روی سایت،‌ شبا آن ها را ضمانت یا پشتیبانی نمیکند. لازم است شما اقدامات احتیاطی لازم برای محافظت از خودتان و سیستم‌های کامپیوتری تان را انجام دهید. شبا هر گونه مسئولیتی برای آسیب‌های ناشی از نحوه ی استفاده ی شما از وبسایت ها و صفحات خارج از دامنه ی شبا بر عهده نمیگیرد.

 1. نقض قوانین حق تکثیر و سیاست DMCA

به همون صورتی که شبا از دیگران می‌خواهد که به حقوق مالکیت احترام بگذارند، خود نیز به حقوق مالکیت دیگران احترام می‌گذارد. اگر باور دارید محتوایی که در دامنه ی شبا قرار گرفته و یا لینک داده شده،‌ حق کپی را برای شما نقض میکند، تشویقتان میکنیم که با توجه به سیاست (“DMCA”) Digital Millennium Copyright Act
به شبا اطلاع دهید. شبا به همه ی چنین یادآوری هایی واکنش نشان میدهد و اقدام‌های لازم شامل حذف آن محتوا و یا لینک هایی که حقوق مالکیت را نقض میکنند را انجام خواهد داد. شبا در صورتی که یک بازدید کننده، موارد متعددی را از حقوق مالکیت شبا و یا شخص سوم های دیگر را نقض کند، دسترسی او به وبسایت خود را قطع می‌کند.

 1. مالکیت معنوی

این قرارداد هیچ حق مالکیت معنوی از شبا یا شخص سومی را به شما منتقل نمی‌کند، و همه ی حقوق، عناوین و علاقه به چنین اموالی تنها برای شبا یا شخص سوم می‌ماند. استفاده ی شما از وبسایت شبا برای شما هیچ حق یا مجوزی برای بازتولید و یا استفاده از عنوان تجاری شبا یا شخص سوم ایجاد نمیکند.

 1. تبلیغات

شبا حق چاپ تبلیغ در محتوای شما را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

 1. تغییرات

شبا حق تغییر یا جایگزین کردن هر قسمتی از این توافق نامه را برای صلاحدید خود قائل است. وظیفه ی شماست که این قرار داد را در طول زمان برای آگاهی از تغییرات آن دنبال کنید. ادامه ی استفاده از وبسایت توسط شما به معنای موافقت شما از تغییرات احتمالی این قراردادنامه در زمان استفاده ی شماست. همچنین شبا ممکن است در آینده سرویس ها و خدمات جدیدی ارائه دهد که استفاده از همه ی آن ها شامل پذیرش شرایط این تعهدنامه است.

 1. فسخ

شبا ممکن است دسترسی شما به همه و یا قسمت هایی از سایت را در هر زمانی با دلیل یا بی دلیل، با هشدار یا بی هشدار و یا فوری متوقف کند. اگر شما مایلید هر قسمتی از این قرارداد را نقض کنید و یا حساب کاربری خود را ببندید، کافی است دیگر از سایت استفاده نکنید. همه مفاد این توافقنامه که طبیعتا باید از فسخ آن جلوگیری کنند، از فسخ جلوگیری میکنند؛ از جمله مقررات مالکیت، سلب مسئولیت از ضمانت، غرامت ها و مسئولیت محدود.

 1. سلب مسئولیت از ضمانت

این وبسایت همانگونه که هست ارائه شده است. شبا و تامین کننده ی آن بدینوسیله تمام ضمانت از هر نوع مسئولیتی بابت نوع استفاده از وبسایت را از خود سلب میکنند.

 1. مسئولیت محدود

در هیچ صورتی شبا، و یا تامین کننده آن، در قبال رابطه با هر موضوع این شرایط تحت هر قرارداد، اهمال، مسئولیت سخت و یا دیگر نظریه های حقوقی یا عادلانه برای موارد زیر مسئولیتی به عهده نمیگیرد: (۱) هر خسارت ویژه، ضمنی یا تبعی؛ (۲) هزینه های خرید برای محصولات یا خدمات جایگزین؛ (۳) برای قطع استفاده و یا از دست دادن و یا از بین رفتن داده ها؛ (۴) برای هر مقدار که بیش از هزینه تحت این قرارداد در طول دوره دوازده ماه پرداخت شده توسط شما به شبا قبل از رویداد پیش بینی نشده. شبا هیچ مسئولیتی در قبال هر شکست و یا تاخیر به دلیل مسائل خارج از کنترل خود را ندارند.
موارد فوق به حدود ممنوع شده توسط قانون اعمال نمی شود.

 1. نمایندگی عمومی و گارانتی

شما ضمانت میکنید که (۱) استفاده شما از وب سایت بر اساس رعایت کامل سیاست حریم خصوصی شبا سیاست حفظ حریم خصوصی، دستورالعمل های انجمن،
به همراه این موافقتنامه و با همه قوانین و مقررات (از جمله هر گونه قوانین محلی و یا مقررات کشور ایران، دولت ایران، با توجه به رفتار آنلاین و محتوای قابل قبول، و از جمله تمام قوانین مربوط به انتقال اطلاعات فنی صادر شده از ایران یا کشور محل سکونت شما) خواهد بود و (ب) استفاده شما از وب سایت حقوق مالکیت معنوی هیچ شخص ثالثی را نقض نمیکند.

 1. پرداخت غرامت

شما توافق می کنید که در برابر و در برابر هر ادعا و هزینه‌ ای که به شبا، پیمانکاران آن، و مجوز آن، و مدیران مربوطه، کارکنان و عوامل نگه ‌دارنده،‌ وارد میکنید، ، از جمله هزینه وکیل، هزینه ی ناشی از استفاده شما و یا هزینه ی تخلف از این قرارداد غرامت بپردازید.

 1. متفرقه

این توافقنامه به منزله توافق کامل بین شبا و شما در مورد موضوع این خصوص، است و شرایط آن ممکن است تنها توسط یک اصلاحیه نوشته شده امضا شده توسط یک مدیر اجرایی مجاز شبا، و یا با ارسال یک نسخه اصلاح شده تغییر یافته توسط شبا تغییر کند.
سند این قرارداد بر اساس CC-BY-SA است. و در تاریخ May 31, 2013 آخرین به روزرسانی آن انجام شده است.