فهرست سایت‌های ایرانی مرتبط با گزارشگری تخلف (سوت‌زنی)

لیستی اولیه:

4 Likes

این سایت خیلی عجیبه.
برای گزارش سوت زنی به این ادرس میره!

1 Likes

دیده‌بان در سازمان بورس و اوراق بهادار

سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر و خودانتظام حوزه بازار سرمایه کشور با نگرش حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران و با ایجاد فضای قانونمند و افزایش اعتماد فعالان بازار سرمایه، همواره تلاش دارد تا فرهنگ سهامداری و سرمایه‌گذاری را در کشور توسعه دهد. از این رو، شفاف‌سازی اطلاعات بازار سرمایه، کشف و از بین بردن تخلفات در راستای پیشگیری از فساد در بازار سرمایه را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

شایان ذکر است که هیأت مدیره سازمان بورس، تاسیس اداره تحت عنوان «دیده‌بان سلامت بازار سرمایه» را در تاریخ سیزدهم آبان ۹۸ مصوب کرده است. اهداف اصلی این اداره، دریافت گزارش‌های مبتنی بر تخلف در بازار سرمایه، شناسایی خلاء‌های قانونی، پیگیری، بررسی و رفع آنها است و در نهایت پس از دریافت صحت و سقم گزارش، به دیده‌بان پاداش‌های نقدی اعطا خواهد شد

3 Likes

آدرس سایت: https://dadshahr.seo.ir/

به سامانه دادشهر(سامانه دیدبان مردمی بازار سرمایه) خوش آمدید

بازار سرمایه سالم و شفاف یکی از لازمه‌های هر نظام اقتصادی موفق و از حقوق اصلی شهروندان جامعه است. تخلفات و سوءاستفاده‌های عده‌ای معدود می‌تواند با از بین بردن سلامت بازار سرمایه موجب ضرر و زیان سرمایه‌گذاران این بازار شود. سازمان بورس و اوراق بهادار با فراهم نمودن بسترهای لازم، همواره تخلفات مختلف در حوزه بازار سرمایه را پیگیری و رسیدگی می‌نماید. با این وجود، حمایت‌ها و همکاری‌های مردم و سرمایه‌گذاران در ارائه گزارشات ناهنجاریها و اقدامات متقلبانه، می‌تواند کمک بی‌نظیری در راستای این مهم باشد. از این رو، سامانه دادشهر با فراهم نمودن امکان ارائه گزارشات مردمی، سعی در ایجاد بستری برای همکاری مردم در حفظ سلامت بازار سرمایه دارد. ثبت گزارش در این سامانه به منزله شکایت نبوده و شما می بایست برای اعاده حقوق خود حسب مورد به سامانه شکایات و یا دبیرخانه هیات داوری سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه فرمائید. جهت کسب اطلاع بیشتر از مفهوم ناهنجاری های بازار سرمایه ابتدا قسمت پرسشهای متداول و همچنین قسمت اطلاع رسانی و آموزش را مطالعه نمائید.

خبرگزاری فارس، 990410

سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

سامانه سوت‌زنی این خبرگزاری با شعار «ایران را برای مفسدین نا امن می‌کنیم» به زودی آغاز بکار می‌کند.
این سامانه سوت‌زنی با هدف ارسال گزارش های مردمی ضدفساد به نهادهای نظارتی و مسوول با همکارهای سازمانها و نهادهای ذیربط به زودی راه اندازی خواهد شد.
با راه اندازی این سامانه مردم می توانند تخلفات صورت گرفته و مصادیق مجرمانه فساد را به اطلاع نهادهای نظارتی برسانند.
خبرگزاری فارس متعهد می شود گزارش های مردمی را با حفظ و صیانت کامل از هویت گزارش دهنده و سوت‌زن، به نهاد و یا دستگاه مرتبط با نامه رسمی اطلاع دهد و نتیجه پیگیری را مکتوب به مخاطب گزارش کند.
در صورتی که نهاد مسئول حاضر به پاسخ قانع کننده نباشد، گزارش همراه با مستندات به قوه قضائیه ارجاع داده می شود و ادامه مسیر پیگیری خبرگزاری فارس از دادگاه خواهدبود.
در نهایت نتیجه دادگاه نیز بدون افشای هویت گزارش‌دهنده و با مجوز قاضی در رسانه ها منتشر خواهد شد.
بنا بر این گزارش، در پرونده های مهم و کلان اقتصادی که مرتبط به منافع عمومی و حقوق بیت المال است، دیده بان شفافیت و عدالت در جریان قرار می گیرد تا در قالب سازمان مردم نهاد تشکیل پرونده دهد و ضمن تحقیق و بررسی بصورت مستقل در دادگاه اعلام جرم کند.
خبرگزاری فارس متعهد می شود مسئولینی که حاضر به همکاری و پاسخگوئی کامل و صادقانه با این سامانه نمی شوند را در نهایت به مردم معرفی کند.

3 Likes

سیستم گزارشگری تخلف دیجی‌کالا:
https://digikala.whistleblowernetwork.net/frontpage

سامانه اعلام گزارش‌های مردمی مبارزه با فساد (سوت‌زنی) - وزارت اقتصاد


آدرس: https://bazresi.mefa.ir/

2 Likes

فرم دریافت گزارش دیوان محاسبات

1 Likes

10 میلیون پاداش به گزارش کنندگان رمز ارز غیرمجاز

مجری طرح تامین برق رمز ارزها در توانیر: سقف مبلغ پاداش برای افشای مراکز استخراج رمز ارز در اماکن عادی 10 میلیون تومان است
محل اکتشاف اگر در دستگاه های دولتی باشد مبلغ پاداش به 20 میلیون تومان افزایش پیدا می کند
هموطنان می توانند گزارش شناسایی خود را از طریق سامانه توانیر به آدرس https://tavanir.org.ir/samaat مراجعه کنند