روزنه‌های شفافیت در «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی»

در تارنمای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش پیوندها لینکی با عنوان «شفافیت» وجود دارد

[center]

[/center]

در این بخش، وزارت رفاه پیرو دستورالعمل ابلاغی رئیس‌جمهور به اعلام حداقل و حداکثر حقوق و مزایا اقدام کرده است.

https://www.aparat.com/v/ZRqbz

این اقدام، هر چند در برابر بی‌توجهی سایر وزارتخانه‌ها به این دستورالعمل قابل تحسین است و می‌توان آن را آغازی برای برقراری نظام شفافیت در این وزارتخانه دانست، اما جای نقد و بررسی این اقدام و شیوه انتشار اطلاعاتی که به صورت یک فایل pdf منتشر شده است وجود دارد.

1 پسندیده

نکاتی در مورد این اقدام وزارت تعاون:
در اینکه در بیابان شفافیت دستگاه‌های اجرایی این اقدام به منزله موی خرسی‌ست که باید از آن تقدیر کرد و قدر ان را دانست جای شک و تردید نیست. اما نقدهایی به آن وارد است که بنظر می‌رسد این کار نه برای شفافیت و اعطای حق مردم بلکه صرفا برای از سر باز کردن مخاطب و رفع تکلیف انجام شده است.

  1. اولین و مهمترین نکته این است که ما بدنبال شفافیت حقوق و مزایای تک تک مدیران به اسم و مشخصات هستیم که بتوانیم عملکرد آنها را با میزان دریافتی‌شان مقایسه بکنیم لذا ارائه یک جدول بسیار ساده که دستورالعمل را توضیح میدهد اصلا دردی را دوا نمیکند.
  2. اساسا ارائه یک جدول در فرمت PDF به چه دردی میخورد؟ اعداد این جدول را با یک جستجوی ساده یا یک مصاحبه هم می‌شد بدست آورد. اینجاست که باید مسئولین این سایت از خود می‌پرسیدند با ارائه این فایل چه چیز جدیدی را به مخاطب ارائه میکنیم؟

نکات تکمیلی دیگری در این زمینه هست که حتما دوستان اشاره خواهند کرد

1 پسندیده

سامانه اعضا هیات مدیره زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

در این سامانه با انتخاب فیلترهای موردنظر، اطلاعاتی درباره اعضای هیئت‌مدیره سازمان‌ها، صندوق‌ها، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نمایش داده می‌شود. در این سامانه اطلاعات سازمان، شرکت، سمت، نوع عضویت و تحصیلات عضو در دسترس است

لینک سامانه

1 پسندیده

سامانه‌ی شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

1 پسندیده