درگاه ملی مجوزهای کشور G4B.ir

در این موضوع مطالبی که در ارتباط با درگاه ملی مجوزهای کشور به آدرس G4B.ir وجود دارد به اشتراک گذاشته می شود. در ادامه از خوانندگان تقاضا می گردد نظرات، نقدها و پیشنهادات خود را در راستای بهبود این درگاه ارایه دهند.

1 پسندیده
معرفی اجمالی درگاه ملی مجوزها G4B.ir
برای تحقق و تامین اهداف و ماموریت­ های حاکمیت در بهبود محیط کسب و کار کشور پیشخوان ملی مجوزهای کشور به آدرس( http://g4b.ir/) ایجاد شده است. این درگاه چارچوبی یکپارچه شامل 4 سامانه­ الکترونیکی است که هرکدام از آنها دارای نقشی‌ اساسی و مستقل می‌باشند. این سامانه ها عبارتند از :

سامانه مجوزهای کشور (سام):

نظارت هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بر زمان بندی و وضعیت فرآیند صدور این مجوزها طراحی و پیاده سازی شده است.

سامانه شکایات(دادور)

دریافت شکایات، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار

مرکز فوریت­های بهبود محیط کسب و کار (یاور)

میز مشاوره کسب و کار با ارائه مشاوره و پاسخگویی صریح، شفاف و رایگان به ذینفعان در حوزه های مرتبط با کسب و کار در قالب سامانه ای برخط و یکپارچه، پیاده سازی شده است تا زمینه های بهبود محیط کسب و کار و تسهیل امور برای فعالان اقتصادی را فراهم نماید.

نقشه ملی استعلامات کشور (نما)

سامانه نما نشان می دهد که اولاً برای دریافت هر مجوزی چه ضوابط و شرایطی وجود دارد. چند روزه، با چه هزینه ای و چه مدارکی صادر می شود. مدت زمان اعتبار آن و استعلامات مرتبط با آن چگونه است.

ثانیاً از نگاه برنامه ریزی به مدیران ارشد نظام اعلام می کند که ارتباط و وابستگی دستگاه های اجرایی به یکدیگر برای صدور مجوزهای کسب و کار چگونه است. همچنین مجوزهای پیش نیاز و پس نیاز و رابطه فرایندی صدور آن ها را نیز مشخص می نماید.
4 پسندیده