مبارزه با کلاهبرداری، قمار، لاتاری و ... اینترنتی

سایت‌هایی مثل کپیتال، یونیک که به روش پانزی کلاهبرداری می کنن، سایت هایی که قمار و شرطبندی رو کردن تفریح نوجوونا و جوونا، سایت ها و سرویس های ارزش افزوده که لاتاری رو کردن زندگی مردم و از این دست کارها تا کی قراره بدون متولی بمونه؟ قوه قضاییه واقعا نمی خواد ورود کنه؟ میلیون ها دلار هر سال داره خارج میشه از کشور. چرا سکوت کردن همه؟
بلد نیستن جلوشو بگیرن؟ من بلدم!
نمی خوان جلوشو بگیرن؟ کی داره منتفع میشه؟
نمی تونن جلوشو بگیرن؟ چرا؟

1 پسندیده

متاسفانه تا جایی که من خبر دارم (اگر ناقص نباشه اطلاعاتم) قوه قضائیه پیشین خیلی ضعیف عمل کرده در حوزه فناوریهای نو و کسب و کارهای امروزی بر مبنای اینترنت و بلحاظ تخصص و دانش این حوزه ضعیفه
انحصار در دادن خدمات اینترنتی و الکترونیکی در قوه باعث این ضعفها شده
هیچ نهادی در این قوه برای این امور ساخته نشده و بلحاظ ساختاری بسیار ضعیفه

حالا که ساختار در حال تغییره و احتمالا این مسائل پیش بینی میشه ولی مطمئنم قرار نیست جلوشونو بگیرن همون طور که جلوی هیچیو نگرفتن. راهی برای کمک هست؟ اگر واقعا با همه برخورد بشه من حاضرم رایگان کمک کنم

1 پسندیده

دوستان ما اینجا دنبال سیاستگذاری برای بخش حاکمیتی و دولتی اند به جهت کاهش فساد و افزایش شفافیت و …
به نظرم کار عبثی باید باشه! با احترام به همه عزیزان

اونچه در دنیا داره تجربه می شه و به شدت ترند شده استفاده از توان بخش خصوصیه
استفاده از ظرفیت های نوآورانه و خلاقانه مردم (کسب و کارهای خصوصی)
در واقع برای برپا کردن قسط و داد بواسطه “الناس”
ما داریم راه رو عوضی می ریم
بشدت باید بخش خصوصی و مردم رو توانمند کنیم برای اصلاحات اساسی
چه در بعد اقتصادی و کسب و کارها
چه در بعد سازمانهای مردم نهاد و عام المنفعه
متاسفانه ساختار نهادهای دولتی و حاکمیتی بسیار لخت و در برابر تغییرات بسیار مقاومه
ولی
نوآوری ها و مطالبات مردمی بسیار کارآمده
به نظرم کل مسیر این جمع باید به این سمت هدایت بشه
و دست برداریم از روضه خوندن برای بدنی که گوش شنوا نداره !
خیلی خیلی دوست دارم نظر عزیزان رو بدونم در این خصوص

1 پسندیده

در توانمندی بخش خصوصی تردیدی نیست
در تمایل بخش دولتی برای رها کردن تصدیگری تردید است!
تمام تلاش ما اینه که مسیری رو بریم که دولتی‌ها از این تصدیگری دست بر دارند
تفصیلش بماند.

اجمالا
اگر ایده‌ی خوبی برای مقابله دارید
بویژه اگر بشود آنرا اقتصادی هم کرد
اندیشکده هم کمک می‌کند و تلاش می‌کند تا به اجرا برسد

1 پسندیده

متقاعد کردن دولت برای حرکت به سمت ایده های دولت کوچک و حاکمیت مردم
یا به عبارت حقوقی ها بازگشت به مدلهای دموکراسی مستقیم و مشارکت مردم در حاکمیت
یا به عبارت مدیریتی ها تحقق ایده هایی از جنس دولت به مثابه پلتفرم

… همگی علاوه بر مطالبه مردمی و ایجاد توانمندی در بخش خصوصی نیاز به ایجاد تغییر در اندیشه و مدل حاکمیت حکومت داره… بلکه گام اصلی هم همین است. لذا این دو منافاتی با هم ندارند بلکه در این برهه در کشور ما تلاش برای اصلاح نگاه دولت اولویت هم دارد. وضعیت ما با دنیا فرق دارد چرا که انها سالهاست گام اول را برداشته اند و حالا بستر نقش آفرینی مردم محیاست. اما در کشور ما این نگاه سنتی باید ابتدا پوست اندازی کند تا بستر تحقق گام دوم فراهم شود.

1 پسندیده

ایده های خامی دارم شاید به درد اساتید بخوره
در مورد سایتهای کلاهبرداری بهتره به جای فیلتر شدن و رفتن به پیوند ها به صفحه ای بره که توش با دلیل و مدرک، دزدی بودن رو به اطلاع بنده خدایی که آگاه نیست برسونه.
برای سایتهایی که داشتن درگاه پرداخت انلاین غیرقانونیه و از روش های مختلف دور میزنن میشه خیلی راحت با یه پرداخت مسیری که پول طی کرده در شرکت پرداخت و بانک رو پیگیری کرد و اون حساب و درگاه رو مسدود کرد.
حالا اگر قانون اجازه بده بخشی از پول بلوکه شده به عنوان پاداش به گزارش دهنده داده بشه که عالی میشه.
این بخش یکی از بزرگترین فسادهای شبکه بانکی اتفاق میوفته که خودم هم چندین نفر رو میشناسم که با راه انداختن درگاه واسط برای فروش خیلی چیزا پولای زیادی به جیب زدن.
برای لاتاری که حضرت آقا اتمام حجت کردند ولی برای اون دسته از خدماتی که مردم ناآگاه رو عضو می کنن و بدون اطلاعشون ازشون دزدی می کنن میشه به صورت رندوم با کاربراشون تماس گرفت و نظر سنجی کرد. هم توی اپراتورای موبایل هم مخابرات.

2 پسندیده

ایجاد تغییر در اندیشه و مدل حاکمیت حکومت

شما در نیوزلند زندگی نمی کنید جناب فلاحیان، سوئیس هم نیست.
اینجا کشوریست با هزاران دغدغه و بحران روزمره
حکومت و مردان آن فرصت سرخاراندن ندارند! (درخوشبینانه ترین حالت)، مشکلات و چالشهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و …
ایجاد تغییر برای دولتمردانی ست که فرصت مطالعه و گفتگو و بررسی دارند. فرصت دیالوگ دارند.
اینجا در وضعیت فعلی، مردم کم و بیش فرصت خوبی برای تغییر بجا و صحیح دارند.
متاسفانه در علوم مهندسی و پزشکی این تغییرات به دست مردم بهتر در حال انجام است.
در علوم انسانی و مسائل مرتبط متاسفانه بسیار بی فکر و بی چاره و بی راه حل هستیم. مستاصل هستیم.
دغدغه مند ترین افراد در فکر نفوذ به لایه دولتمردان و سیاستمداران و حکمرانان هستند متاسفانه و وقتی هم بجایی می رسند می شوند مانند بقیه!
از پیشرفتهای شگرف علوم انسانی در ممالک غرب زده و کافر به شدت غافلیم. از به راه انداختن مردم برای تغییر بسیار غافلیم متاسفانه و همه آگاهانه و ناخودآگانه فکر می کنیم مردم گوسفندند و راهی در حکومت و حکمرانی ندارند! (حقیر هم جز مردمم)
به شدت به جامعه نخبگانی علوم انسانی کشور توصیه می کنم به سمت و سوی تحولاتی بروند که یک پایه اساسی آن توان فکری و مالی و جانی مردم است. مثل انقلاب، مثل جنگ تحمیلی، مثل … مثل …
و دست بکشند از تمرکز روی ساختار و جایگاه و وزیر و وکیل و …

1 پسندیده