پیرامون سامانه شفافیت پژوهش‌های شهرداری تهران

معرفی سامانه شفافیت پژوهش‌های شهرداری تهران

2 پسندیده

انتشار عمومی پژوهش‌های شهرداری تهران

@baharvin
bit.ly/33GbfUo

:large_orange_diamond: امروز، ۲۶ مردادماه، طی مراسمی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، از دسترسی عمومی به پژوهش‌های انجام‌شده در شهرداری تهران روی وبسایت شفاف (bit.ly/2P04t8y) رونمایی شد.

:large_orange_diamond: با تلاش‌های همکارانم در شورای شهر و شهرداری تهران، از این پس، گزارش کامل کلیه پژوهش‌های انجام‌شده در شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف اعم از اجتماعی-فرهنگی، حمل‌ونقل و ترافیک، معماری و شهرسازی و نیز پیوست‌های مطالعاتی پروژه‌های عمرانی انجام‌شده در شهر روی وبسایت شفاف در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

:large_orange_diamond: در ارائه‌ای که در پنل تخصصی این مراسم داشتم، درباره اهمیت و کارکردهای انتشار عمومی پژوهش‌ها صحبت کردم:

:small_orange_diamond: انتشار عمومی و سیستماتیک پژوهش‌های انجام‌شده در نهادهای عمومی و سازمان‌های دولتی، نه فقط با فراهم کردن جریان آزاد نقد و ارزیابی، در میان‌مدت به ارتقای کیفیت این پژوهش‌‌ها می‌انجامد، بلکه از تکرار پژوهش‌های مشابه در واحدهای مختلف سازمانی نیز می‌کاهد.

:small_orange_diamond: انتشار عمومی پژوهش‌ها همچنین با فراهم کردن دسترسی متخصصان آکادمیک به پژوهش‌هایی که با داده‌های درون‌سازمانی انجام شده‌اند، پتانسیل مشارکت این متخصصان در ارائه پیشنهادهای موثر سیاست‌گذارانه‌ و معطوف به اصلاح فرآیندها را افزایش می‌دهد. به عبارتی، انتشار عمومی پژوهش‌ها موجب کاهش شکاف نهاد دانشگاه و نهاد سیاست‌گذار می‌شود.

:small_orange_diamond: همچنین به منظور افزایش انباشت دانش در پایگاه‌های داده‌ای با هدف پرهیز از انجام پژوهش‌های تکراری و نیز جلوگیری از رخداد تقلب‌های علمی، ضروری است سامانه‌‌های ثبت پژوهش‌ها در شهرداری به دیگر سامانه‌های ثبت و آرشیو پژوهش‌ها در کشور مانند «ایرانداک» به صورت سیستمی متصل شود.

2 پسندیده

«اهمیت و کارکردهای برقراری دسترسی عمومی به پژوهش‌های انجام‌شده در سازمان‌ها»

:large_orange_diamond:
فایل صوتی صحبت‌های خانم دکتر آروین در مراسم رونمایی از امکان دسترسی عمومی به پژوهش‌های انجام‌شده در شهرداری تهران روی وبسایت شفاف

2 پسندیده