ضرر سنگین بیت المال از بی دقتی های نمایندگان مجلس

به نقل از کانال آینده روشن:

:hotsprings:️ضرر سنگین بیت المال از بی دقتی های نمایندگان مجلس
Telegram: Contact @aroshan
:small_orange_diamond:براساس قانون اساسی، “قانون‌گذاری” و “نظارت بر حسن اجرای قوانین” دو وظیفه مهم #نمایندگان_مردم در #مجلس شورای اسلامی است.

:small_orange_diamond:براساس محاسبات صورت گرفته با توجه به میزان هزینه های مجلس شامل اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال 93 (مجموعا 506 میلیارد و 841 میلیون تومان) و همچنین زمان #جلسات_علنی مجلس در آن سال (28 هزار و 501 دقیقه)، هزینه برگزاری هر ساعت جلسه علنی مجلس، حدود 1 میلیارد و 67 میلیون تومان تخمین زده می شود.
yon.ir/nMpzR
:small_orange_diamond:برهمین اساس، انتظار می رود نمایندگان مجلس در هنگام بررسی #طرح ها و #لوایح در جلسات علنی مجلس، دقت کافی داشته باشند.

:small_orange_diamond:با این وجود، بعضا نماینده ها در هنگام بررسی این طرح ها و لوایح دقت کافی ندارند و در نتیجه، شاهد آن هستیم که ظرف مدت کوتاهی، مجلس نسبت به لغو مصوبات قبلی خود اقدام می کند.

:small_orange_diamond:تصویب کلیات لایحه یک فوریتی حذف تعطیلی 8 ربیع الاول در هفته گذشته، در حالی که حدود یک سال از تصویب این موضوع در مجلس می گذرد، از مصادیق این موضوع است.

:small_orange_diamond:لغو مصوبات مجلس ظرف مدت کوتاهی پس از تصویب آن، نه تنها ضرر سنگینی به بیت المال وارد می کند بلکه موجب وهن جایگاه مجلس و هچنین #تضعیف_جایگاه_قوانین در کشور است.

2 پسندیده

طبق یک بررسی معاونت قوانین تا مجلس نهم آمارها نشان میدهد بیش از 80 درصد قوانین در زمینه اصلاح یا استفساریه قوانین موجود بوده‌اند و این موضوع نشان میدهد قوانین مجلس ازکیفیت کافی برخوردار نیستند.
منبع:سند نقش پژوهش در فرآیند قانون‌گذاری(مجموعه سخنرانی‌ها) مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی